SPRAWOZDANIE

AKTUALNOŚCI

ZARZĄD FUNDACJI

RADA FUNDACJI

KRONIKA

Z kroniki PDF Drukuj Email

RELACJE Z ORSZAKU TRZECH KRÓLI 2014 ***POBIERZ PLIK .PDF ***


ORSZAK TRZECH KRÓLI 2014

 

W poniedziałek 6 stycznia 2014 roku po raz czwarty ulicami poznańskiej Starówki przejdzie Orszak Trzech Króli!!!

Orszak Trzech Króli to barwny pochód z udziałem publiczności, zawierający sceny z dawnych misteriów Bożego Narodzenia – obrazujących pielgrzymowanie Trzech Króli do betlejemskiego żłóbka.

Orszak to wspaniała okazja do wspólnego kolędowania w rodzinnej atmosferze. Przed rozpoczęciem Orszaku jego uczestnicy otrzymają koronę i śpiewnik, abyśmy w tym dniu mogli wspólnie śpiewać kolędy idąc z placu Wolności na Stary Rynek. Kolędowanie poprowadzą profesjonalni muzycy. Wszystkim uczestnikom będą przewodzić Trzej Królowie na koniach otoczeni szpalerami poprzebieranych uczniów z poznańskich szkół. Po drodze spotkamy m. in. anioły i diabły, historyczne postacie i Heroda. Podczas finałowej sceny na Starym Rynku królowie złożą dary dla Dzieciątka Jezus.

Podczas trzeciego Orszaku było nas ok. 5 tysięcy. Mamy nadzieję, że 6 stycznia 2014 roku na plac Wolności przyjdzie jeszcze więcej osób.
Więcej informacji na stronie poznanski.orszak.org


Plan Orszaku:
11:30 Na pl. Wolności zaczynamy rozdawanie koron i śpiewników.
11:45 Formowanie szyku orszakowego.
12:00 Początek Orszaku! Wyruszamy z pl. Wolności.
Po drodze na Stary Rynek:
scena walki dobra ze złem,
scena z Herodem.
Ok. 13:15 Złożenie darów przez Króli na Starym Rynku przed Odwachem.
Ok. 13:30 Zakończenie Orszaku.
Ok. 13:45 Msza Św. w Farze Poznańskiej.

Szczegóły na stronie: poznanski.orszak.org.


*******RELACJE Z  FESTYNU "OTOCZMY TROSKĄ DZIECI **********


***** RELACJE Z KONGRESU RODZIN I KOBIET KONSERWATYWNYCH *******


Pomysłodawca, założyciel, prezes fundacji Barbara Nowak

 

,,Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia”, mawiał Albert Einstein.

W marcu 2011 roku rozpoczęła działalność fundacja otwarta na współczesne problem i potrzeby najbardziej bezbronnych, samotnych, opuszczonych. Zadaniem, jakie stawia sobie przede wszystkim jest opieka nad samotnymi matkami, ich dziećmi i rodzinami będącymi w szczególnie trudnej sytuacji życiowej, przeciwdziałanie aborcji oraz współczesnym uzależnieniom i patologiom. Działalność fundacji oparta jest na wartościach chrześcijańskich i nauce Papieża Jana Pawła II

"Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali…" tak mówił do Nas Ojciec Święty Jan Paweł II. Dotyczy to szczególnie Tych, którzy dużo dostali od życia.

Będąc szczególnie obdarowaną przez Boga, jako spełniona matka, żona i kobieta interesu, postanowiłam podzielić się swoimi dobrami i doświadczeniem, a przede wszystkim sercem z innymi. Dotychczas udzielałam wsparcia poprzez różne organizacje, fundacje i stowarzyszenia będąc anonimowym darczyńcą. Powstanie fundacji, „Otoczmy Troską Życie” pozwoli mi na bezpośrednie decydowanie o celowym wydawaniu funduszy rodzinnych i pozyskiwanych od sponsorów zgodnie z duchem katolickich wartości.

Zarząd i Rada fundacji pracuje charytatywnie . Wszystkie zgromadzone środki chcemy przekazywać na konkretną pomoc potrzebującym.

Pierwsza akcja związana jest z organizacja wypoczynku letniego dla podopiecznych świetlic socjoterapeutycznych z gminy Tarnowo Podgórne. Wrzesień, to czas kolejnego ważnego przedsięwzięcia- organizacji festynu inaugurującego działalność fundacji na terenie parku im. Kanikowskiego w Przeźmierowie pod hasłem- ,,Otoczmy troską dzieci” w dniu 03.09.2011. Przewidziane: poradnictwo w zakresie uzależnień, konsultacje z psychologiem, ortopedą, stomatologiem, liczne zabawy i występy artystyczne.

Planujemy cykliczne spotkania, na których będzie można uzyskać fachową pomoc i poradę. Inauguracja projektu przewidziana jest na jesień. Temat pierwszego spotkania to: ,,Otoczmy troską przyszłe matki”. W jego ramach organizacja oferuje kobietom oczekującym na swoje pociechy lub planującym powiększenie rodziny spotkania z ginekologiem, położną i pediatrą.

W grudniu chcemy zorganizować spotkanie ze Św. Mikołajem i obdarować dzieci z rodzin w trudnej sytuacji życiowej.

Wszystkich chętnych zapraszamy do włączania się i wspierania fundacji własną pracą lub materialnie.

Dziękujemy!

Prezes Fundacji „Otoczmy Troską Życie”

Barbara Nowak


 

***** Relacje z marszu ZOBACZ WIĘCEJ *******


Orszak Trzech Króli  2013

Kolędy – lepiej śpiewać niż słuchać, lepiej razem niż samemu.”

W samo południe już po raz trzeci wyruszył z Placu Wolności na Stary Rynek Orszak Trzech Króli. Fundacja włączyła się w ogólnopolskie obchody Świętą Objawienia  Pańskiego. Jak co roku były  korony i śpiewniki z kolędami dla uczestników, trzej królowie ze świtą w barwnych strojach oraz stajenka. Była  to okazja do wspólnego kolędowania w otwartej przestrzeni miejskiej z całymi rodzinami, do obejrzenia występów aktorskich oraz do chwili refleksji.

Orszak jak co roku powstał dzięki bezinteresownemu zaangażowaniu setek wolontariuszy, którzy poświecili swój czas szczególnie w grudniu, gdy wszystkich ogarnia szał zakupów i przygotowań przedświątecznych…….

Poznański Orszak to inicjatywa różnych środowisk zaangażowanych w działania społeczne, religijne i kulturalne.  Fundacja „Otoczmy Troską Dzieci” włączyła się aktywnie w organizację Orszaku, którego misja i cele są spójne z naszymi: pielęgnowanie oraz szerzenie wartości chrześcijańskich, prorodzinnych i wspólnotowych. Fundacja zajęła się koordynacją i zbiórką funduszy na wsparcie orszaku. Pieniądze potrzebne są głównie na sprzęt nagłaśniający, transport i wypożyczenie   zwierząt - wielbłąda i koni, wydrukowanie koron, śpiewników , plakatów i ulotek. Fundacja również zakupiła i poczęstowała cukierkami uczestników na zakończenie orszaku .

Pomimo niesprzyjającej pogody Wielkopolanie przybili licznie, całymi rodzinami. Tradycja kolędowania dzięki Orszakowi przeniosła się na ulice wielu polskich miast. Wspólny śpiew i radość, którą można podzielić z innymi to jedne z wielu pozytywnych oddziaływań Orszaku.

„Orszak nie maszeruje za czymś lub przeciwko czemuś, tylko idzie i zaprasza każdego bez wyjątku do odwiedzenia betlejemskiej stajenki” - powiedział Prezes Fundacji Orszak Trzech Króli.

Uczestnictwo w marszu było świadectwem , które szczególnie w Roku Wiary mamy obowiązek dawać.

Mamy nadzieje, że w przyszłym roku będziecie z Nami świętować to jedno z trzech największych świąt obok Wielkanocy i Bożego Narodzenia.

Już dzisiaj zapraszamy do współpracy i wspólnego świętowania!!!

Fundacja ,,Otoczmy Troską Życie”

Prezes Barbara Nowak

Orszak z okazji Trzech Króli

 

RELACJE Z FESTYNU "OTOCZMY TROSKĄ DZIECI"