SPRAWOZDANIE

AKTUALNOŚCI

ZARZĄD FUNDACJI

RADA FUNDACJI

KRONIKA

........ z potrzeby serca ......


RELACJA Z  IX FESTYNU 2018

… Festyn „Otoczmy Troską Dzieci”…..

pełen słońca, radości i jabłek…..


W niedzielę, 9.09.2018 przy pięknej letniej pogodzie w Szkole Podstawowej im. „Gen. J. Dowbora-Muśnickiego w Lusowie   odbył się kolejny , już ósmy festyn z cyklu „Otoczmy Troską Dzieci” organizowany przez Fundację „Otoczmy Troską  Życie”. Uczestnicy i pogoda dopisała znakomicie. Od godziny 15.00 całe rodziny przychodziły na dziedziniec szkolny pożegnać aktywnie lato biorąc udział w licznych konkursach , zajęciach plastycznych, sportowych oraz wspólnych pląsach. Rodzice mogli uzyskać porady u specjalistów: logopedy, ortopedy, dietetyka z Aktywnego Stowarzyszenia Edukacyjno-Rehabilitacyjnego „Aster”.

Na scenie wiele się działo. Prowadząca festyn wolontariuszka Fundacji Otoczmy Troską Życie Ania Laudańska, znana z występów  wraz z   dziećmi  prowadziła zabawy taneczno- ruchowe. Głównym punktem artystycznym było widowisko  teatru TeatRyle Państwa Marioli i Marcina Ryl-Krystianowskich p.t. Szałaputki. Najmłodsi widzowie mieli okazję zapoznać się z przygodami kurcząt, które wpadają w tarapaty, bo nie słuchały przestróg mamy. Dzieci mogły swój entuzjazm wyrazić wejściem na scenę i spotkać się z aktorami. Przedstawienie to miało wychowawcze i moralne przesłanie dla rodziców.

Głównym tematem tegorocznego Festynu było 100-leie odzyskanie Niepodległości Polski. Dzieci i młodzież, w tym liczni nasi harcerze, mogli wziąć udział w Konkursie poświęconym tym tak ważnym wydarzeniom w ciągu ostatniego Stulecia Polski. Uczestnicy Konkursu w nagrodę otrzymali książki historyczne dla młodzieży. Dzieci również uczestniczyły w Konkursie plastycznym o tym samym patriotycznym temacie.

Na każdym naszym Festynie występuje Chór Vivace z Pamiątkowa, który zaprezentował program pieśni patriotycznych i wesołych z dziecięcego repertuaru. Tą drogą składamy Pani dyrygentce Urszuli Grzędzie i jej uzdolnionym dzieciom serdeczne podziękowania.

Na boisku szkolnym, dzieci uczestniczyły w konkursie  piłkarskim, strzelaniu do bramki. Najlepsi piłkarze otrzymali piłki.

W tym roku Fundacja OTŻ zorganizowała  warsztaty- decoupage. Frekwencja   przerosła nasze oczekiwania. Dzieci przekonały się ,  że mogą samodzielnie stworzyć coś pięknego, wykorzystując serwetki i proste przedmioty użytkowe tj. drewniane deseczki, słoiki czy doniczki. Mamy nadzieję , że ł zajęcia na festynie zachęcą dzieci  do wspólnej pracy w domu z rodzicami. Dzieci swoje „ dzieła” otrzymały jako prezenty dla swoich Rodziców.

Festynowych atrakcji było  jeszcze wiele; malowania twarzy ,  fundacyjne baloniki itp.

Na Festynie pomagali harcerze z Lusowskiego  ZHR , jako wolontariusze. Dziękujemy.

Na zakończenie śpiewał Chór Dziecięcy z Pamiątkowa. Chór oprócz radosnych piosenek wykonał również program pieśni patriotycznych.

Wszystkie dzieci biorące udział w konkursach wiekowych otrzymały paczki z upominkami. Do każdej paczki fundacyjnej dzieci dostały książki o różnej tematyce, również historycznej.  Dla wszystkich dzieci były soczki i słodycze , a dla rodziców kawa firmy Strauss Cafe Poland, której tą drogą dziękujemy , gdyż uczyniła to już po raz ósmy, czyli robiła degustację na każdym naszym Festynie.

Przebojem festynu była akcja „JEDZMY POLSKIE JABŁKA”. Fundacja zakupiła 1 tonę smacznych  jabłek  w Sierosławiu, które  rozdała uczestnikom festynu, promując spożywanie zdrowych jabłek. Tą akcje rozdawania polskich jabłek prowadzimy już od czterech lat.

Na zakończenie wszyscy  uczestnicy Festynu, jak co roku, uczestniczyli w losowaniu Głównej Nagrody-wielkiego Misia ubranego w koszulkę  Fundacyjną OTŻ . W tym roku do głównej nagrody był dołączony również rodzinny, trzydniowy  pobyt w gospodarce agroturystycznej w Rokitnicy /Gmina Skąpe/ przy polu golfowym –Kalinowe Pole. Sponsorom była Rodzina z Baranowa. Państwu Jesztakom serdecznie dziękujemy.

DZIĘKUJEMY!!!!

Wszystkim sponsorom, Dyrekcji i pracownikom szkoły w Lusowie, Gminie Tarnowo Podgórne   wszystkim wolontariuszom, Radzie i Zarządowi Fundacji OTŻ  za pomoc w organizacji Patriotycznego Ósmego Festynu, specjalistom za udzielone konsultacje , dzieciom i rodzicom za uczestnictwo.

Prezes Fundacji „Otoczmy Troską  Życie”

Barbara Nowak


ZAPRASZAMY NA FESTYN 9 WRZEŚNIA 2018 SP LUSOWO

 

**** zobacz plakat w pełnym wymiarze **** 

POŻEGNAJMY  WAKACJE NA WESOŁO………….

Fundacja „Otoczmy Troską Życie” zaprasza na  festyn z cyklu „Otoczmy Troską Dzieci”, który odbędzie się 9.09.2018 w godz. 15.00-18.00 w Szkole Podstawowej im. gen. Józefa Dowbora Muśnickiego w Lusowie. Już po raz 8 spotykamy się z dziećmi i ich rodzinami, żegnamy lato, bawiąc się na świeżym powietrzu.  Zapewniamy atrakcje w postaci licznych konkursów: zręcznościowych w 3 grupach wiekowych ,  plastycznym i piłkarskim. Tegoroczny  festyn będzie się  odbywał  pod hasłem  „ 100 odzyskania niepodległości”. Uczestnicy będą mieli  możliwość wykazania się wiedzą  z tego zakresu biorąc udział w quzie.  Zgodnie z wartościami propagowanymi przez fundację takimi jak  ochrona życia i  rodziny chcemy zachęcić rodziców do wspólnego  spędzania wolnego czasu z dziećmi na świeżym powietrzu, zdrowego stylu życia poprzez kontynuację akcji „Jedzmy polskie jabłka”  oraz konsultacje z dietetykiem. Na spotkaniu w Lusowie będzie również możliwość uzyskania porady psychologa , logopedy i ortopedy. Nie zabraknie również atrakcji artystycznych . Wystąpi  chór „Vivace” z Pamiątkowa  oraz teatrzyk „TeatRyle” .  Z okazji Dnia Dziecka  3 czerwca fundacja zaprosiła najmłodszych  na spektakl teatralny pt. „Szałaputki” , który zostanie zaprezentowany  również na festynie  w Lusowie .

DO ZOBACZENIA W LUSOWIE

ZAPRASZAMY

Zarząd Fundacji „Otoczmy Troską Życie”


FUNDACJA
Barbary Nowak

ZAPRASZA NA 7 FESTYN „Bądź dobry jak chleb”

Program festynu „Otoczmy troską dzieci” 10.09.2017

pod hasłem „Bądź dobry jak chleb”

Szkoła Podstawowa „Akademia Pitagorasa” w Baranowie godz. 15.00 – 18.00

SCENA

14.45 – 15.00  - piosenki na dobry początek

15.00 – 15.20 - przedstawienie Fundacji, konsultantów, programu festynu

15.20 – 15.50 - przedstawienie pt. „Chleb” w wykonaniu nauczycieli i dzieci z Zespołu Szkół Specjalnych nr 109 przy Sanatorium Rehabilitacyjnym w Kiekrzu

15.50 – 16.00 - zabawy taneczne dla dzieci

16.00 – 16.25 - konkurs wiedzy o św. Bracie Albercie

16.25 – 17.00 - zabawy i konkursy dla dzieci i rodziców

17.00 – 17.30 - występ chóru dziecięcego „Vivace” z Pamiątkowa

17.30 – 18.00 - rozwiązanie konkursów, wręczenie nagród i losowanie nagrody głównej Teren Boiska Szkolnego

15.00 – 18.00 - akcja „Jedzmy polskie jabłka”

15.00 – 17.30 - konkursy w grupach wiekowych

15.00 – 17.30 - konkurs plastyczny, piłkarski

15.00 – 17.30 - pokazy ratownictwa zorganizowane przez  Towarzystwo Ubezpieczeniowe AVIVA

15.00 – 17.30 - strzelnica – konkurs strzelecki dla dzieci i rodziców prowadzony przez „Bractwo Kurkowe” z Tarnowa Podgórnego

15.00 – 18.00 - konsultacje specjalistów: ortopeda, psycholog, logopedy i dietetyk

15.00 – 18.00 - kurs decoupage dla dzieci i dorosłych

 

Fundacja „Otoczmy Troską Życie” po raz 7 pragnie zaprosić dzieci wraz z rodzinami z Gminy Tarnowo Podgórne na kolejny 7 festyn z cyklu „Otoczmy Troską Dzieci” pod hasłem „Bądź dobry jak chleb”. W tym roku będziemy świętować 100 rocznicę śmierci Św. Brata Alberta Chmielowskiego, który pomagał najuboższym, potrzebującym i bezdomnym. Był założycielem pierwszych tzw. „ogrzewalni” w Krakowie , które  dały początek schroniskom dla bezdomnych. Organizujemy konkurs wiedzy dla dzieci o działalności i życiu Św. Alberta Chmielowskiego.

Jak co roku dzieci będą mogły się wykazać w konkursach w trzech grupach wiekowych . Wziąć udział w warsztatach plastycznych – decoupage  i konkursie plastycznym, konkursach sportowych: piłce nożnej i strzeleckim organizowanym przez Bractwo Kurkowe. Rodzice i dzieci będą mogli skorzystać z konsultacji specjalistów: ortopedy, dietetyka, pedagoga i psychologa. Nie zabraknie słodyczy i napojów a, rodzice będą mogli degustować kawę z firmy Strauss Cafe Poland. W tym roku również w myśl hasła „Jedzmy polskie jabłka” będziemy obdarowywać uczestników festynu jabłkami. Główną nagrodą festynu będzie  tradycyjnie  Miś oraz weekend w  agroturystyce przy polu golfowym „Kalinowe pole”. Nie zabraknie również występów artystycznych i dobrej muzyki. Festyn jest realizowany w ramach zadania publicznego Gminy Tarnowo Podgórne.

Zapraszamy wszystkich do dobrej zabawy

w Szkole Podstawowej „Akademia Pitagorasa” w Baranowie

w niedzielę 10 września od godziny 15.00 do 18.00

 

Zarząd Fundacji „Otoczmy Troską Życie”

Barbara Nowak i Violetta Ciesielska


SPOTKANIE Z TEATREM I NIE TYLKO…

FUNDACJA

SPOTKANIE Z TEATREM I NIE TYLKO……

W niedzielę 4 czerwca w Centrum Kultury w Przeźmierowie dzieci z naszej Gminy obejrzały ciekawy, interaktywny spektakl teatralny Teatru Droga im Jana Pawła II pt. „Tajemniczy kwiat” Bruno Ferrero z głębokim przesłaniem moralnym. Przedstawienie składało się z 3 części. Występ aktorów opowiadał o tolerancji i wyrozumiałości wobec obcych, innych . Następnie dzieci odpowiadały na pytania występujących i wskazywały na wartości , które są ważne życiu i niezbędne dla prawidłowego rozwoju. Przeprowadzono konkurs na znajomość kwiatów , które można było zobaczyć w przedstawieniu. Najlepsi otrzymali nagrody książkowe. Na zakończenie spotkania dzieci tworzyły „przypominajki” – wizerunek dłoni z wpisanymi w palce wartościami: wytrwałość, honor, odwaga, mądrość, uczciwość co tworzy ogólnie POKÓJ na świecie, bez którego nie można szlachetnie przeżyć życia.

Fundacja „Otoczmy Troska Życie” zaprosiła, jak co roku, m. in. dzieci niepełnosprawne z Zespołu Szkół Specjalnych nr 109 z Kiekrza . Spektakl był dla dzieci prawdziwą szkołą tolerancji. Słodycze i balony rozdawane na zakończenie spotkania sprawiły dzieciom dużą radość.

Wszystkim dziękujemy za uczestnictwo. Życzymy dzieciom udanych wakacji i zapraszamy już na 7 Festyn „Otoczmy Troską Dzieci”, który odbędzie się 10 września o godz. 15.00 w Akademii Pitagorasa w Baranowie.

Zarząd Fundacji „Otoczmy Troska Życie”

Barbara Nowak , Violetta Ciesielska

 


Fundacja Barbary Nowak „Otoczmy Troską Życie” zaprasza

 

 

4.06.2017 w niedzielę o godz. 15.00 do Centrum Kultury w Przeźmierowie

dzieci i rodziców z okazji Dnia Dziecka na spektakl pt. „Tajemniczy kwiat” , który odbędzie się

wykonany przez artystów z  Teatru Droga im. Jana Pawła II.

Przyjdź, dowiedz się dlaczego ważna jest wytrwałość

..”Wytrwałość to cecha bardzo potrzebna we współczesnym świecie. Do różnych spraw podchodzimy z entuzjazmem, chętnie podejmujemy działanie, lecz łatwo się zniechęcamy. 
A trzeba pamiętać, że im ambitniejszy cel sobie stawiamy, tym więcej potrzebujemy wytrwałości, która wzmacnia naszą osobowość.
Opowieść o tajemniczym kwiecie pokazuje, jak ważna jest wytrwałość dla tych, którzy stawiają sobie wyraźny cel w życiu i dążą do jego osiągnięcia. "Tajemniczy kwiat" przypomni Wam, że wielkie ideały dają wielkich ludzi, opowie też skąd brać siłę do życia, gdy inni niezbyt dobrze Wam życzą.” Teatr Droga

Zapraszamy wszystkie dzieci z Gminy Tarnowo Podgórne szczególnie zaś uczestników warsztatów teatralnych „Teatr w każdej wiosce”.

11 czerwca w niedzielę o godz. 15.00 z Placu Wolności

ulicami Poznania przejdzie kolejny Marsz dla Życia pod hasłem „Każdy jest ważny”.

Tegoroczny Marsz  dla Życia swoim hasłem wpisuje się w podstawowe idee

Fundacji ”Otoczmy Troską Życie” jakimi są ochrona życia  od poczęcia do

naturalnej śmierci, wynikająca z godności osoby ludzkiej bez względu na

wiek, płeć , poglądy czy narodowość.

W tym roku chcemy zwrócić uwagę na osoby , które borykają się z dużymi trudnościami życia

codziennego  , w  szczególności na rodziców wychowujących dzieci niepełnosprawne oraz kobiety w

ciąży z potencjalnie chorymi dziećmi.

Jak co roku będzie organizowana akcja „Pieluszka dla maluszka” oraz dodatkowo zbiórka materiałów

papierniczych na potrzeby  osób niepełnosprawnych.

Kto chciałby włączyć  się  w akcję prosimy o zapoznanie się ze szczegółami na stronie

marszdlazycia.pl

Zarząd Fundacji „Otoczmy Troską Życie”

Barbara Nowak  i Violetta Ciesielska


Fundacja „Otoczmy Troską Życie”

 

po raz 6 była partnerem „Orszaku Trzech Króli”

6.01.2017 odbyła się 7 edycja Orszaku Trzech Króli w Poznaniu. Zainteresowani wspólnym śpiewaniem i kolędowaniem ludzie napływali na Plac Wolności, gdzie wolontariusze rozdawali korony i śpiewniki. W południe Arcybiskup Stanisław Gądecki wraz z uczestnikami odmówił modlitwę Anioł Pański i ruszył na czele orszaku na Stary Rynek do stajenki powitać Dzieciątko w asyście Kacpra, Melchiora i Baltazara. Na trasie marszu można było podziwiać tańczące aniołki i diabły, postacie świętych, rzymskich legionistów oraz Heroda. W scenie finałowej królowie pokłonili się i złożyli dary małemu Jezusowi. Tegoroczny Orszak wprowadził wiele nowości za sprawą reżysera i kompozytora Marcina Matuszewskiego. Wyjątkowa oprawa muzyczna począwszy od sygnału przez podkład muzyczny do poszczególnych scen skomponowany specjalnie dla Orszaku, oprawa teatralna i baletowa oraz efekty specjalne. W czasie orszaku znani Poznaniacy oraz wolontariusze kwestowali na rzecz Caritas Archidiecezji Poznańskiej na pomoc w budowie Domu Dziecka w Lesznie oraz akcji „Rodzina rodzinie” wspomagającej chrześcijańskie rodziny w Syrii. Ogromnym sukcesem „Orszaku Trzech Króli” jest wolontariat, który w tym roku skupił 500 wolontariuszy w tym 100 aktorów. Fundacja „Otoczmy Troską Życie” wspomagała po raz 6 Orszak. Rozdawaliśmy śpiewniki i korony, kwestowaliśmy. Udało się nam pozyskać do współpracy Chór przy parafii pw. Św. Antoniego Padewskiego z Przeźmierowa, który na trasie przemarszu na ul. Paderewskiego pięknie zaśpiewał kolędy. Serdecznie dziękujemy wszystkim , którzy włączyli si ę w organizację „Orszaku Trzech Króli” .

Zarząd Fundacji „Otoczmy Troską Dzieci” Barbara Nowak i Violetta Ciesielska


Poznański Marsz dla Życia

 

„ Z rodziną najlepiej…


W niedzielę 12 czerwca ulicami Poznania z  Placu Wolności do Katedry przeszedł „ Marsz dla Życia”. Była to publiczna manifestacja  poparcia wartości rodzinnych i szacunku dla życia. Rodzina jako ostoja nowego życia jest wsparciem dla rozwoju fizycznego i duchowego, w której każdy jest chciany , kochany i akceptowany.

Podczas festynu rozstrzygnięto konkurs na najlepszy komiks, którego uczestnicy mieli dokończyć hasło tegorocznego Marszu „Z rodziną najlepiej…”. Zwycięską pracę wykonała Zofia Ciesielska ze Społecznej Szkoły Podstawowej nr 1 im. św. Urszuli Ledóchowskiej w Poznaniu, mieszkanka Swadzimia. Na Placu Wolności swój finał miała też czwarta edycja akcji Pieluszka dla Maluszka, zebrano 100 tys. pieluszek . Na scenie wystąpił poznański zespół Risen ze specjalnie skomponowaną na Marsz piosenką „Biegnij”.

Fundacja „Otoczmy Troską Życie” po raz 5 włączyła się w organizację Marszu , angażując młodych wolontariuszy. Młodzież z naszej Gminy zapewniła wiele atrakcji dla dzieci na poprzedzającym Marsz festynie. Dziewczęta malowały  twarze, animowały zabawy dzieci z  chustą klanza ,  dmuchały i rozdawały balony Fundacji  i częstowały słodyczami.

VII  GALA WOLONTARIATU

24 maja w siedzibie Starostwa Powiatowego w Poznaniu odbyła się ósma edycja Gali Wolontariatu, podczas której nagrodzono  najbardziej zasłużonych wolontariuszy powiatu poznańskiego.

Wśród nagrodzonych znalazła się nasza koleżanka Danuta Sroka członek Rady Fundacji „Otoczmy Troską Życie”.

Dziękujemy Danucie za wieloletnią bezinteresowną pomoc, otwarte serce i dużą wrażliwość społeczną.

 

Zarząd Fundacji „Otoczmy Troską Życie”

Prezes Barbara Nowak i Violetta Ciesielska


11.09 2016 w Lusówku przy szkole Podstawowej na placu przy Parafii p.w. Św. Rity

 

odbył się 6 festyn z cyklu „Otoczmy Troską Dzieci” organizowany przez

Fundację „Otoczmy Troską Życie” pod hasłem „Gdzie Chrzest tam Nadzieja”.

Piękna pogoda sprawiła, że dzieci i rodzice licznie przybyli na festyn.

W związku z obchodami 1050 rocznicy Chrztu Polski odbył się konkurs sprawdzający

wiedzę dzieci pod tytułem „ Co wiesz o oraz konkurs plastyczny.

Dzieci zaprezentowały średniowieczne stroje, a nauczyciele i dzieci z Zespołu Szkół Specjalnych nr 109 z Kiekrzu wystąpili w przedstawieniu historycznym „Był sobie człowiek

Na scenie wystąpił Chór „Vivace” z Zespołu Szkół z Pamiątkowa z…….

Wiele działo się wokół sceny. Dzieci , w grupach wiekowych , brały udział w licznych konkurencjach sportowo-zręcznościowych., po zaliczeniu wszystkich otrzymywały upominki.

Ciekawe konkurencje dla najstarszych dzieci zorganizowali i prowadzili harcerze z ZHR i z ZHP-szczep „Błękitna czternastka”. Młodzież strzelała z kałasznikowa plastikowymi kulam, wbijała gwoździe, rozróżniała zapachy i przeszła szkolenie pierwszej pomocy.

Odbyły się również konkursy sportowe: piłkarski -strzelanie do bramki i strzelecki zorganizowany przez „Bractwo Kurkowe” z Tarnowa Podgórnego” oraz konkurs plastyczny.

Zainteresowani techniką decoupage mogli wziąć udział , w kursie zorganizowanym przez koleżanki z „Grupy rękodzieła” działającej przy Caritas Parafii Przeźmierowo. Dodatkowa atrakcja dla dzieci był przejażdżki po Lusówku wozem zaprzęgniętym w kucyki.

Jak co roku Fundacja postawiła na propagowanie zdrowia . Można było skorzystać z konsultacji z lekarzem ortopedą dr Waldemarem Wożniakiem oraz dietetyczka Panią Eweliną Klimczak. Porady udzielali również psycholog i logopeda z Fundacji ……

Kontynuowaliśmy również akcje „Jedzmy polskie jabłka”. Każdy z uczestników festynu mógł zjeść jabłko w trakcie zabaw , a wychodząc zabrać do domu.

Dorośli mogli degustować kawę z firmy Strauss Cafe Poland i razem z dziećmi smakować słodycze z firmy Millano.

Festyn był współfinansowany przez Gminę Tarnowo Podgórne w ramach zadania publicznego festyn „Otoczmy Troska Dzieci’.

Pragniemy podziękować wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomagali w organizacji festynu.

Wolontariuszom: dorosłym , a szczególnie młodzieży, która dopiero włącza się w działania społeczne.

Dziękujemy sponsorom : Nowa Elektro, Millano , Strauss Cafe Poland , Lorenz Snak -World, DerForm, Wydawnictwu Św. Wojciech, Wydawnictwu Zysk i ska oraz partnerom dyrekcji Szkoły Podstawowej w Lusówku , dyrekcji , nauczycielom i uczniom z Zespołu Szkół Specjalnych nr 109 w Kiekrzu oraz ks. Adamowi proboszczowi Parafii p.w. św. Rity w Lusówku.

Zarząd Fundacji „Otoczmy Troską Życie”

Barbara Nowak i Violetta Ciesielska


Orszak Trzech Króli to wydarzenie dla każdego! Zapraszamy do udziału wszystkich, którzy razem z Kacprem, Melchiorem i Baltazarem chcą przemierzyć drogi prowadzące do żłóbka i wspólnie kolędować. Dzięki koronom, które otrzyma pierwszych 10 000 osób będziemy mogli poczuć się jak królowie, a otrzymane śpiewniki pozwolą nam jednym głosem śpiewać kolędy!

Spotykamy się 6 stycznia 2017 roku na Placu Wolności.

Od godz. 11.00 wolontariusze zaczną rozdawać korony i śpiewniki.

O godz. 12.00 nastąpi rozpoczęcie Orszaku.

Po Orszaku zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 13.45 w Poznańskiej Farze , podczas której kolędować będą: Poldek Twardowski i muzycy z Poznańskiego Wielbienia.

Zbiórka publiczna prowadzona podczas siódmej edycji Orszaku zostanie przeznaczona na wsparcie dwóch projektów Caritasu:


RELACJE Z FESTYNU "Otoczmy Troską Dzieci" 2016

 

Rodzinne, radosne i pełne słońca świętowanie  w Lusówku

W niedzielne popołudnie 11 września w Lusówku przy szkole Podstawowej na placu przy Parafii p.w. Św. Rity odbył się szósty rodzinny  festyn z cyklu „Otoczmy Troską Dzieci” organizowany przez

Fundację „Otoczmy Troską Życie” pod hasłem „Gdzie Chrzest tam Nadzieja”.

Piękna pogoda sprawiła, że dzieci i rodzice licznie przybyli  na radosne spotkanie na świeżym powietrzu.

W związku z obchodzona w tym roku  1050 rocznicą Chrztu Polski odbył się konkurs sprawdzający wiedzę dzieci pod tytułem  „  Co wiesz o Chrzcie Polski o  oraz konkurs plastyczny na ten sam temat.

Dzieci zaprezentowały  średniowieczne stroje, a nauczyciele i dzieci z Zespołu Szkół Specjalnych nr 109 z Kiekrzu wystąpili w przedstawieniu historycznym „Był sobie człowiek”

Na scenie wystąpił  Chór  „Vivace” z Zespołu Szkół  z Pamiątkowa z dziecięcym programem.

Wiele działo się wokół sceny. Dzieci , w grupach wiekowych , brały udział w licznych konkurencjach sportowo-zręcznościowych., po zaliczeniu wszystkich otrzymywały upominki.

Ciekawe konkurencje dla najstarszych dzieci zorganizowali i prowadzili harcerze z ZHR z Lusówka:

I LDH „Gwiazda Północy” - żeńska i I LDH „Zenit”- męska  oraz  z ZHP-szczep „Błękitna czternastka”. Młodzież strzelała z kałasznikowa plastikowymi kulkami, wbijała gwoździe, rozróżniała zapachy i przeszła szkolenie pierwszej pomocy.

Odbyły się również  konkursy sportowe: piłkarski -strzelanie do bramki i strzelecki zorganizowany przez „Bractwo Kurkowe” z Tarnowa Podgórnego” oraz konkurs plastyczny.

Zainteresowani techniką decoupage mogli wziąć udział  w kursie zorganizowanym przez koleżanki z „Grupy rękodzieła” działającej przy Caritas Parafii Przeźmierowo. Dodatkową atrakcja dla dzieci były przejażdżki po Lusówku wozem zaprzęgniętym w kucyki.

Jak co roku Fundacja postawiła na propagowanie zdrowia . Można było skorzystać z konsultacji z lekarzem ortopedą dr Waldemarem Wożniakiem oraz dietetyczka Panią Eweliną Klimczak. Porady udzielali również psycholog i logopeda z Poradni psychologiczno –pedagogicznej  Stowarzyszenia „Aster” Poznań- Kiekrz.

Kontynuowaliśmy również akcje „Jedzmy polskie jabłka”. Każdy z uczestników festynu mógł zjeść jabłko w trakcie zabaw , a wychodząc zabrać woreczek do domu.

Dorośli mogli degustować kawę z firmy Strauss Cafe Poland i razem z dziećmi smakować słodycze z firmy Millano.

Festyn był współfinansowany  przez Gminę Tarnowo Podgórne w ramach zadania publicznego festyn „Otoczmy Troska Dzieci’.

Pragniemy podziękować wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomagali w organizacji festynu.

Wolontariuszom: dorosłym , a szczególnie młodzieży, która dopiero włącza się w działania społeczne.

Dziękujemy  sponsorom  :  Nowa Elektro, Millano , Strauss Cafe Poland ,  Lorenz Snak -World, DerForm, Jowat, Wydawnictwu Św. Wojciech, Wydawnictwu Zysk i ska oraz partnerom dyrekcji Szkoły Podstawowej w Lusówku , dyrekcji , nauczycielom i uczniom z Zespołu Szkół Specjalnych nr 109 w Kiekrzu oraz ks. Adamowi  Przewoźnemu proboszczowi Parafii p.w. św. Rity w Lusówku.

Zarząd Fundacji „Otoczmy Troską Życie”

Barbara Nowak  i Violetta Ciesielska

VI Festyn „Otoczmy Troską Dzieci


FUNDACJA BARBARY NOWAK

Niedziela  z rodziną w Lusówku…..

VI Festyn „Otoczmy Troską Dzieci

…z potrzeby serca…

W niedzielę, 11.09.2016 od godz. 15-18.00  na placu pomiędzy kościołem p.w. Św. Rity, a Szkołą Podstawową w Lusówku odbędzie się kolejny, już szósty festyn z cyklu „Otoczmy Troską Dzieci” organizowany przez Fundację „Otoczmy Troską  Życie” we współpracy z Gminą Tarnowo Podgórne. Podobnie jak w poprzednich latach, zapraszamy wszystkie dzieci wraz z rodzicami na wspólne pożegnanie lata na świeżym powietrzu. Zależy nam szczególnie na zachęceniu rodzin do wspólnego spędzenia wolnego czasu na  zabawach, zajęciach plastycznych i sportowych, w oderwaniu od komputerów i telewizji. Promowanie wartości rodzinnych i zdrowia ,  a co za tym idzie i ochrona życia to główny cel statutowy naszej fundacji.

Z okazji 1050 rocznicy Chrztu Polski, którą w tym roku obchodziliśmy, chcemy zwrócić jeszcze raz uwagę na to doniosłe, wiekowe wydarzenie, szczególnie dzieciom. Bardzo bliskie wartościom promowanym przez fundację jest  przesłanie uroczystości rocznicowych „Gdzie Chrzest tam nadzieja” ,  które jest  również hasłem tegorocznego festynu. Dzieci z Zespołu Szkół Specjalnych nr 109 w Kiekrzu  zaprezentują przedstawienie historyczne pt. „Był sobie człowiek” , przeprowadzimy również konkurs  wiedzy  nawiązujące do wydarzeń z 966 roku .Zapraszamy dzieci w średniowiecznych strojach . Najlepsze kreacje będą nagrodzone.

Jak co roku nie zabraknie konkursów w różnych grupach wiekowych, wspólnych pląsów i festynowych atrakcji. Zapraszamy dzieci do  konkursu plastycznego , strzeleckiego z Bractwem Kurkowym, strzelania z łuku i strzelca piłkarskiego.  Chętnych do poznania techniki decoupage zapraszamy na krótki kurs. Harcerze  przeprowadzą praktyczne zajęcia z udzielania pierwszej pomocy oraz  konkursy zręcznościowe. Dla rodziców przygotowujemy konsultacje z lekarzem:  ortopedą, psychologiem dziecięcym i dietetykiem.

Na zakończenie wystąpi szkolny chór z Zespołu Szkół z Pamiątkowa.  Dzieci poczęstujemy słodyczami , a rodziców kawą. Będziemy również kontynuować  akcję „ Jedzmy polskie jabłka”, która zawsze cieszy się  dużym powodzeniem.

ZAPRASZAMY DO WSPÓLNEJ ZABAWY DZIECI Z RODZICAMI Z CAŁEJ GMINY  TARNOWO PODGÓRNE !!!!

PROGRAM FESTYNU

SCENA

14.45 - 15.00 piosenki na dobry początek

15.00 - 15.20 przedstawienie Fundacji, konsultantów, programu festynu

15.20 - 15.50 widowisko historyczne „Był sobie człowiek” w wykonaniu nauczycieli i dzieci z Zespołu Szkół Specjalnych nr 109 przy Sanatorium Rehabilitacyjnym w Kiekrzu

15.50 - 16.00 zabawy taneczne dla dzieci

16.00 - 16.25 konkurs wiedzy o Chrzcie Polski

16.25 - 17.00 zabawy i konkursy dla dzieci i rodziców

17.00 - 17.30 występ Chóru dziecięcego „Vivace” z Zespołu Szkół z Pamiątkowa

17.30 - 18.00 rozwiązanie konkursów , wręczenie i losowanie nagrody głównej.

TEREN PRZED KOŚCIOŁEM

15.00 - 18.00 akcja „Jedzmy polskie jabłka”

15.00 - 17.30 konkursy w grupach wiekowych.

15.00 - 17.30 konkurs plastyczny, piłkarski

15.00 - 17.30 pokazy ratownictwa i konkursy zręcznościowe prowadzone przez harcerzy

15.00 - 17.30 strzelnica – konkurs strzelecki dla dzieci i rodziców „ Bractwo Kurkowe” z Tarnowa Podgórnego

15.00 - 18.00 konsultacje specjalistów : ortopeda, psycholog, dietetyk

15.00- 18.00 Kurs decoupage dla dzieci i dorosłych

Zarząd Fundacji „Otoczmy Troską  Życie”

Barbara Nowak i Violetta Ciesielska


Orszak Trzech Króli 2016

 

Po raz szósty ulicami Poznania przeszedł „Orszak Trzech Króli”. Kolorowy pochód w symbolicznych koronach wśród płatków śniegu prowadzony przez Kacpra, Melchiora i Baltazara powitał Dzieciątko -Jezus. Uczestnicy nie przestraszyli się ani śniegu, ani mrozu. Radosne kolędowanie rozbrzmiewało na trasie od Placu Wolności do Starego Rynku zakłócane przez diabłów i przerywane scenkami z udziałem postaci biblijnych.

Tegoroczny Orszak nawiązywał do zbliżającej się 1050 rocznicy Chrztu Polski. Na koronach  umieszczono datę  966 i 2016, a wśród postaci historycznych znajdujących  się  na trasie przemarszu  pojawili się Mieszko I  i jego  żona Dobrawa.

Fundacja „Otoczmy Troską Życie” od pięciu lat wspiera „Orszak Trzech Króli” zajmując się rozdawaniem rekwizytów orszakowych : koron i śpiewników oraz zbiórką funduszy. Jak co roku  rozdawaliśmy cukierki dla najmłodszych i nie tylko…

Orszak Trzech króli rozpoczyna realizację  programu działania Fundacji na 2016 rok. Początek roku to także czas podsumowań. W 2015 roku zrealizowaliśmy wszystkie  zamierzenia: wspieraliśmy podopiecznych naszej Fundacji, zorganizowaliśmy spotkanie noworoczne w Zespole Szkół Specjalnych nr 109 w Kiekrzu, , Dzień Dziecka oraz  festyn „Otoczmy Troską Dzieci’ w Przeźmierowie, włączyliśmy się w organizację „Orszaku  Trzech Króli” i „Marsz dla Życia” w Poznaniu.

Wszystkie nasze działania pozwoliły nam zrealizować cele Fundacji : wspieranie i ochrona

życia , pomoc osobom w trudnej sytuacji życiowej, organizowanie  i propagowanie wolontariatu.

Wszystkim , którzy wspierali działania  Fundacji dziękujemy .

 

Zarząd Fundacji „Otoczmy Troską Życie”

Barbara Nowak i Violetta Ciesielska


Uczestnicy dopisali, pogoda nie!

 


W niedzielę,  6 września  w Przeźmierowie odbył się już 5 festyn „Otoczmy Troską Dzieci” zorganizowany, przez Fundację „Otoczmy Troską Życie”  . Pogoda nie dopisała, ale wyjście awaryjne – wielka hala sportowa  OSiRu uratowała zaplanowany program imprezy.

Tegoroczny festyn odbył się pod hasłem „Spieszmy się kochać  ludzi tak szybko odchodzą”.

W setną rocznicę  urodzin poety i pisarza ks. Jana Twardowskiego przekazaliśmy uczestnikom wiedzę o jego życiu i twórczości oraz książki jego autorstwa.

Występy młodych artystów rozpoczęły festyn. Dziecięcy Zespół Pieśni i Tańca „ Modraki”

zaprezentował suitę taneczną z regionu Rzeszowa oraz kilka pieśni. Na   zakończeniu występu członkowie zespoły zaprosili wszystkich do wspólnych tańców. Do Poloneza ruszył Wójt Gminy Tadeusz Czajka, proboszcz parafii w Przeźmierowie ks. Tomasz Szukalski, prezes Fundacji Barbara Nowak, opiekunowi grup , młodzież i dzieci. Co niektórzy tańczyli go pewnie ostatni raz na Studniówce. Dziękujemy kierowniczce zespołu Pani Agnieszce Dolacie oraz jej podopiecznym za wspaniały występ. Pełny dziecięcej radości i ekspresji był występ małych dzieci z chóru Vivace z Zespołu Szkół z Pamiątkowa  kierowany przez  Panią Urszulę Grzędę.

Młodzież ze Szkoły Specjalnej nr 109 przy Sanatorium Rehabilitacyjny w Kiekrzu przedstawiła montaż poetycko –muzyczny oparty na utworach poety  ks. Jana Twardowskiego . Zarówno wybór poezji , podkład muzyczny jak , inscenizacja , a przede wszystkim wykonanie zachwyciły obecnych. Potem odbył się konkurs z wiadomości na temat życia i twórczości ks. Jana Twardowskiego, prowadzony przez Panią Barbarę Nowak, który uświadomił nam jak cenne jest życie i piękno natury . Nie zabrakło też konkursów dla tych, którzy chcieli wykazać się  wiedzą na temat rodzinnej ekonomii  prowadzony przez Panią Sylwię Małej- Śliwińską.

Równolegle do występów młodych artystów na Sali odbywały się konkursy sprawnościowe dla dzieci  przedszkolnych i nauczania początkowego. Najstarsza grupa musiała się wykazać nie tylko sprawnością fizyczną ale również znajomością znaków drogowych i umiejętnościami udzielania pierwszej pomocy. Po zaliczeniu wszystkich konkurencji dzieci otrzymały  torby z książkami m.in. ks. Jana Twardowskiego, upominkami i słodyczami.

Dużą popularnością cieszyły się konkursy sportowe dla dzieci i dorosłych. W hali sportowej odbył się konkurs piłkarski strzelania do bramki rodzić –dziecko. Na zewnątrz, pomimo deszczu członkowie Bractwa Kurkowego z Tarnowa Podgórnego ustawili strzelnicę . Konkurs strzelecki cieszył się bardzo dużym powodzeniem. Dziękujemy organizatorom  za determinacje  i trud włożony w realizacji strzelania.

Wszyscy zainteresowani zajęciami plastycznymi mogli wziąć udział w kursie decoupage i konkursie plastycznym, który odbył się pod hasłem „Kochajmy ludzi”. Prace były bardzo zróżnicowane , zachwycały kolorystyką i pomysłowością w formach przekazu. Kurs decoupage okazał się strzałem w przysłowiową 10. Wzięło w nim udział 50-cioro dzieci.

Jak co roku można było skorzystać z konsultacji lekarza ortopedy, dietetyka i logopedy. Kontynuowaliśmy również akcję „Jedzmy polskie jabłka”. Każdy z uczestników festynu mógł zjeść jabłko w trakcie zabaw , a wychodząc zabrać siatkę do domu. Jabłek nie zabrakło do końca.

Dorośli mogli degustować kawę z firmy Strauss Cafe Poland i razem z dziećmi smakować słodycze z firmy Millano. Ozdobą festynu była maskotka, będąca logo czekoladek Hibbib, która rozdawała wszystkim słodycze.

Realizacja festynu  było  możliwa dzięki pracy licznych wolontariuszy. Uważamy  za duży sukces zaktywizowanie młodzieży. Szczególne podziękowania należą się harcerzom z Hufca 7 ze szczepu Gustaw i Błękitna Czternastka , którzy wsparli nas pomocą w organizacji stoisk, dmuchaniu balonów, rozdawaniu jabłek, prowadzeniu konkursów  oraz pokazu udzielania pierwszej pomocy. Jak co roku całość imprezy wspaniale prowadziła Pani Anna Laudańska prezes Fundacji „Przyszłość Dziecka”.

Festyn był współfinansowany  przez Gminę Tarnowo Podgórne w ramach zadania publicznego - festyn „Otoczmy Troska Dzieci’.

Pragniemy podziękować wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomagali w organizacji festynu.

Dziękujemy  sponsorom  :  Nowa France, Millano , Strauss Caffe,  Lorenz Snak -World, DerForm, Osram, Żłobek „Tęcza”, Wydawnictwo Św. Wojciech, Wydawnictwo Zysk i ska, Herlitz, maklers.pl

Zarząd Fundacji „Otoczmy Troską Życie”

Barbara Nowak  i Violetta Ciesielska


Zaproszenie na Festyn 2015 .....więcej

 

 


Dzieci dzieciom czyli taneczny „Kopciuszek„ w Przeźmierowie


W zeszłym roku Fundacja „Otoczmy Troską Życie”  w ramach obchodów Dnia Dziecka zaprosiła dzieci na przedstawieniu „Historie” Bruna Ferreo  w gościnnych murach gimnazjum w Baranowie. Tegoroczne spotkanie organizowane z sołectwem Przeżmierowo odbędzie się w niedzielę 31 maja o godzinie 13.00 w Centrum Kultury Przeźmierowo.

Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby zobaczyć „Kopciuszka” w wersji tanecznej. Wykonawcami  będą dobrze znane mieszkańcom gminy , i nie tylko, dzieci i młodzież z zespółu „Modraki „ prowadzonego przez Agnieszkę Dolatę. Cieszymy się , że możemy popierać młode talenty. Przedstawienie rozpocznie Dzień Dziecka w Przeżmierowie. Fundacja włączyła się w jego organizację zapraszajac zespól „Modraki” i fundując nagrody w licznych konkursach.

Życzymy wielu miłych wrażeń………

Poczęcie dziecka  ,który  prowadzi od narodzin przez wzrastanie w rodzinie  i społeczeństwie do śmierci. Chcemy godnie żyć i umierać. Każde życie jest cenne, bez względu na status materialny, wyznanie czy rasę. W dobie pogoni za dobrami materialnymi , kiedy prawa naturalne nie są respektowane ważna jest ochrona życia, a szczególnie rodziny, która jest jego źródłem.

Nasz wielki rodak św. Jan Paweł II całym swoim życiem i umieraniem opowiadał się i świadczył, że życie człowieka jest święte. Papież wielokrotnie w licznych dokumentach , podczas wystapień i w homiliach upominał się o prawo do życia dla dzieci nienarodzonych. Podczas pobytu w Kaliszu w 1997 roku mówiąc o  świętości życia zacytował wypowiedź Matki Teresy z Kalkuty: …..największym niebezpieczeństwem zagrażającym pokojowi jest dzisiaj aborcja. Jeżeli matce wolno zabić własne dziecko, cóż może powstrzymać ciebie i mnie, byśmy się nawzajem nie pozabijali? Jedynym, który ma prawo odebrać życie, jest Ten, kto je stworzył. Nikt inny nie ma tego prawa: ani matka, ani ojciec, ani lekarz, żadna agencja, żadna konferencja i żaden rząd……

Poraz kolejny ulicami Poznania przejdzie Archidiecezjalny

„Marsz dla Życia”pod hasłem:.„Czas na życie”

Fundacja  „Otoczmy Troską Życie” zaprasza wszystkich, którzy cenią wartość życia i chcą je chronić od poczęcia do naturalnej śmierci do zamanifestowania swoich poglądów w

niedzielę 17 maja rozpoczęcie na Placu Wolności  o godz.14.30

Młodzi, których organizatorzy chcą zainteresować obroną życia, mogą wziąć udział w konkursie fotograficznym. Tematem jest hasło tegorocznego Marszu dla Życia – „Czas na życie” Pragniemy, by dzieci i młodzież w sposób kreatywny przedstawili na zdjęciach, jak widzą rzeczywistość i co dla nich oznacza odejście od materialistycznego świata, a skierowanie się ku wartościom wyższym.  Fundacja „Otoczmy Troską Życie” włącza się w organizację Marszu baloniki i zabawy dla dzieci oraz fundując  nagrody w konkursie fotograficznym.

więcej informacji na stronie http://marszdlazycia.pl

Fundacja „Otoczmy Troską Życie”

Barbara Nowak i Violetta Ciesielsk

 


AKTYWNY POCZĄTEK NOWEGO ROKU - RADOŚĆ Z BOŻEGO NARODZENIE ....czytaj więcej......

 


Mija  już czwarty rok działalności Fundacji „Otoczmy Troską Życie”.

 

Udało się nam skupić  wokół fundacji grono entuzjastów – wolontariuszy , którym są bliskie propagowane przez  nas wartości . Cieszy nas ,że co roku  przybywa chętnych do działania szczególnie wśród młodzieży. W dobie komercjalizacji  udało nam się  wpłynąć na kształtowanie postaw młodych

ORSZAK TRZECH KRÓLI

Rok 2014 rozpoczęliśmy  współorganizowaniem  Orszaku Trzech  Króli  . Orszak jest imprezą otwartą, obywatelską. Uczestniczy w nim coraz więcej szkół, organizacji i stowarzyszeń. Fundacja „Otoczmy Troską Życie” po raz trzeci wzięła udział w organizacji przemarszu.6 stycznia koordynowaliśmy zespół  wolontariuszy  zajmujący się wydawaniem koron , śpiewników , naklejek oraz  zbieraniem  funduszy  na cele orszakowe. Małych uczestników    obdarowaliśmy słodyczami.

Już dziś zapraszamy na kolejny Orszak  6 stycznia 2015 , który rozpocznie się o godz.12.00 na Placu Wolności w Poznaniu.

MARSZ DLA ŻYCIA

Wiosną fundacja włączyła się w organizację „Marszu dla życia” w Poznaniu. Aborcja , eutanazja i doświadczenia na embrionach są przykładem braku poszanowania godności istoty ludzkiej oraz brakiem jej prawnej ochrony. Postawa człowieka wobec prawa do życia ludzkiego określa jego dojrzałość i wartość. Dzisiaj musimy publicznie opowiadać się po stronie życia. Jednym ze sposobów jest udział w Marszu . Jest to demonstracja  radości z istnienia, posiadania rodziny i dzieci. Fundacja obdarowała uczestników – dzieci: słodyczami i balonami oraz ufundowała nagrody za najlepsze transparenty promujące życie od poczęcia do naturalnej śmierci.

DZIEŃ DZIECKA  W BARANOWIE

Fundacja zaproponowała dzieciom ambitną formę spędzenia dziecięcego święta.

Pomimo licznych atrakcji, jakie przynosi 1 czerwca - Dzień Dziecka wiele dzieci z rodzicami i opiekunami znalazło czas, aby skorzystać z zaproszenia Fundacji „Otoczmy Troską Życie” i przybyło na przedstawienie teatralne Bruno Ferrero pt. „Historie” zrealizowane przez teatr

„Droga” im. Jana Pawła Drugiego. Nie można rezygnować z marzeń i żyć na pustyni – to główne przesłanie spotkania. Zbyt często ulegamy wpływom otoczenia i zapominamy o swoich marzeniach.

Nie zabrakło też, słodyczy, napojów i balonów dla naszych milusińskich.

FESTYN „OTOCZMY TROSKĄ DZIECI”

W niedzielę, 7.09.2013 w Szkole Podstawowej im. „Jana Pawła II” w Tarnowie Podgórnym   odbył się kolejny , czwarty festyn z cyklu „Otoczmy Troską Dzieci” organizowany przez naszą fundację. Uczestnicy i pogoda dopisała znakomicie. Od godziny 15.00 całe rodziny przychodziły na dziedziniec szkolny pożegnać aktywnie lato biorąc udział w licznych konkursach , zajęciach plastycznych oraz wspólnych pląsach. W tym roku zaproponowaliśmy parę nowości : kurs decoupage,  który cieszył się dużym powodzeniem, konkurs wiedzy o Św. Janie Pawle II i wiedzy finansowej oraz stoisko taniej książki. Hitem  festynu była akcja „Jedz polskie jabłka” – rozdanie  uczestnikom festynu dorodnych jabłek z wielkopolskich sadów.

POMOC INDYWIDUALNA

Jak co roku wspomagamy naszych podopiecznych w formie : zakupu sprzętu rehabilitacyjnego, opłacania podróży i pobytu związanego z leczeniem, turnusów rehabilitacyjnych.

DZIĘKUJEMY!!

wszystkim , którzy pomagali w realizacji naszych przedsięwzięć, a szczególnie młodzieży, która aktywnie i bezinteresownie włączyła się do wspólnego działania.

Do zobaczenia na naszych imprezach w przyszłym  2015 roku !

Nasze aktywne uczestnictwo w życiu publicznym pozwoliło uzyskać Fundacji  od października 2013 status Organizacji Pożytku Publicznego. 1% podatku można przekazywać na konto Fundacji.

TY też możesz pomóc….

KRS 0000381138

NR KONTA 97 1020 4027 0000 1402 0896 5750

Zarząd Fundacji „Otoczmy Troską Życie”

prezes Barbara Nowak

wice-prezes Violetta Ciesielska


… Festyn „Otoczmy Troską Dzieci”…..

 

pełen słońca, radości i jabłek…..


W niedzielę, 7.09.2014 w Szkole Podstawowej im. „Jana Pawła II” w Tarnowie Podgórnym   odbył się kolejny , czwarty festyn z cyklu „Otoczmy Troską Dzieci” organizowany przez Fundację „Otoczmy Troską  Życie”. Uczestnicy i pogoda dopisała znakomicie. Od godziny 15.00 całe rodziny przychodziły na dziedziniec szkolny pożegnać aktywnie lato biorąc udział w licznych konkursach , zajęciach plastycznych, sportowych oraz wspólnych pląsach.

Na scenie wiele się działo. Prowadząca Anna Laudańska wraz z   dziećmi pląsała i prowadziła zabawy taneczno- ruchowe .Głównym punktem artystycznym było widowisku muzyczno-literackie „I ty możesz zostać Robinsonem” wykonane przez dzieci z Zespołu Szkół nr 109 przy Szpitalu Rehabilitacyjnym w Kiekrzu. W pięknej scenografii wykonawcy zachęcali  do samodzielności i mobilizowania się w trudnej sytuacji życiowej.

W związku z kanonizacją św. Jana Pawła II sprawdziliśmy wiedzę o patronie szkoły. Uczestnicy konkursu wykazali się dobrą wiedzą. Wszystkie dzieci otrzymały na festynie książki o św. Janie Pawle II dostosowane do wieku dziecka.

Sylwia Małaj Śliwińska przeprowadziła konkurs, na którym  dzieci mogły się wykazać wiedzą ekonomiczną. Każdy z uczestników otrzymał książkę jej autorstwa pt. „Przygody Na Planecie Świnek Hrum Hrum czyli edukacja finansowa dla najmłodszych”.

Na boisku szkolnym dzieci uczestniczyły w konkursie plastycznym i piłkarskim- strzelaniu do bramki. Główną nagrodą w konkursie strzeleckim była piłka z firmy PUMA , którą gra LECH POZNAŃ .

W tym roku fundacja wzbogaciła festyn  o stoisko taniej książki oraz warsztaty decoupage. Frekwencja na warsztatach  przerosła nasze oczekiwania. Dzieci przekonały się ,  że mogą samodzielnie stworzyć coś pięknego wykorzystując serwetki i proste przedmioty użytkowe tj. drewniane deseczki, słoiki czy doniczki. Mamy nadzieję , że zajęcia na festynie zachęcą dzieci  do wspólnej pracy w domu z rodzicami.

Festynowych atrakcji było wiele :malowania twarzy , ogromne bańki mydlane , fundacyjne baloniki, dmuchany zamek ze  zjeżdżalnią.

Harcerze ze szczepu „Błękitna Czternastka” przeprowadzili   szkolenie  z  pierwszej pomocy.

Najstarsza grupa konkursowa w praktyce musiała wykazać się umiejętnościami ratowniczymi.

Wiele dzieci i rodziców skorzystało z  konsultacji z lekarzem  ortopedą – Waldemarem Wożniakiem, logopedą – Maria Awzan   i dietetykiem – Ewlina Klemczak.

Wszystkie dzieci biorące udział w konkursach wiekowych otrzymały paczki z upominkami. Dla wszystkich dzieci były soczki i słodycze , a dla rodziców kawa firmy Strauss Cafe Poland.

Przebojem festynu była akcja „JEDZMY POLSKIE JABŁKA”. Fundacja zakupiła 2 tony jabłek w Zakładzie Ogrodniczym Naramowice – Pamiątkowo i rozdała uczestnikom festynu promując spożywanie zdrowych jabłek.

DZIĘKUJEMY!!!!

Sponsorom, Dyrekcji i pracownikom szkoły, wszystkim wolontariuszom  za pomoc w organizacji festynu, specjalistom za udzielone konsultacje , dzieciom i rodzicom za uczestnictwo.

DO ZOBACZENIA ZA ROK

Zarząd Fundację „Otoczmy Troską  Życie”

Prezes Barbara Nowak

Wiceprezes Violetta Ciesielska


......... Przyjdź na festyn, będzie zabawa .....

 

W niedzielę7.09.2014 Szkole Podstawowej im. „Jana Pawła II” w Tarnowie Podgórnym odbędzie się kolejny , czwarty festyn z cyklu „Otoczmy Troską Dzieci” organizowany przez Fundację „Otoczmy Troską  Życie”. Podobnie jak w poprzednich latach zapraszamy wszystkie dzieci wraz z rodzicami na wspólne pożegnanie lata na świeżym powietrzu.

Jak co roku nie zabraknie konkursów w grupach wiekowych, wspólnych pląsów i festynowych atrakcji: malowania twarzy , balonów, zjeżdżalni dmuchanych i……..

Na scenie wystąpią młodzi  śpiewający artyści  oraz dzieci z Zespołu Szkół nr 109 przy Szpitalu Rehabilitacyjnym w Kiekrzu w widowisku muzyczno-literackim „I ty możesz zostać Robinsonem”.

W związku z wyniesieniem w dniu 27.04.2014 na ołtarze Patrona szkoły zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie wiedzy o Św. Janie Pawle II. Chcemy w ten sposób podziękować za kanonizację Naszego Papieża.

Zapraszamy również dzieci do konkursu wiedzy finansowej , konkursu plastycznego oraz małych sportowców wraz z rodzicami do konkursu na najlepszego strzelca piłkarskiego .

Harcerze z  hufca ZHP  „Siódemka” przeprowadzą pokazy z udzielania pierwszej pomocy , zaśpiewają i zaproszą wszystkich do wspólnych pląsów.

Dla rodziców przygotowujemy konsultacje z lekarzem ,  ortopedą, logopedą i dietetykiem. Zorganizujemy  również stoisko taniej książki oraz krótki kurs decoupage.

ZAPRASZAMY DO WSPÓLNEJ ZABAWY !!!!

Program festynu ...więcej

Zarząd Fundację „Otoczmy Troską  Życie”

Prezes Barbara Nowak

Wiceprezes Violetta Ciesielska


Zapraszamy serdecznie

dzieci wraz z rodzinami
na organizowany przez fundację z okazji
Dnia Dziecka
spektakl teatralny
pt. "Historie" Bruna Ferrero
w dniu 1.06.2014 o godzinie 15.00
do auli gmnazjum w Baranowie  przy ul. Wypoczynkowej.

Spotykamy się o 14.30 w auli.

 Teatr przyjeżdża do dzieci …..

 

Spotkanie z Teatrem „Droga” im. Jana Pawła II

1 czerwca – Dzień Dziecka w Gimnazjum w Baranowie *** WIĘCEJ ***


ZAPROSZENIE DO WZIĘCIA UDZIAŁU W MARSZU DLA ŻYCIA 2014 ***WIĘCEJ ***

ZOBACZ PLAKAT ****WIĘCEJ ***

W niedzielę 11 maja odbędzie się Archidiecezjalny Marsz dla Życia„Zrób krok!”, który przejdzie ulicami Poznania. Rozpoczęcie o godz. 1300 na Placu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, gdzie odbędzie się koncert chrześcijańskiej artystki Magdy Anioł oraz finał drugiej edycji akcji Pieluszka dla Maluszka.Organizatorzy przewidzieli również wiele atrakcji dla dzieci, dlatego też na festyn zapraszamy całe rodziny. W dniu Marszu także rozstrzygnięcie konkursu na najładniejszy baner lub flagę o tematyce pro-life–zachęcamy do ich wykonania każdego, bez względu na wiek. O godz. 1530 wyruszy Marsz, który przejdzie ulicami miasta Poznania aż do Katedry Poznańskiej, by o godz. 1700 zakończyć spotkanie uroczystą Eucharystią. 
Zachęcamy każdego do zrobienia choć jednego kroku za życiem!

Zarząd Fundacji "Otoczmy Troską Życie"


RELACJE Z ORSZAKU TRZECH KRÓLI 2014 ***POBIERZ PLIK .PDF ***

 


ORSZAK TRZECH KRÓLI 2014

 

W poniedziałek 6 stycznia 2014 roku po raz czwarty ulicami poznańskiej Starówki przejdzie Orszak Trzech Króli!!!

Orszak Trzech Króli to barwny pochód z udziałem publiczności, zawierający sceny z dawnych misteriów Bożego Narodzenia – obrazujących pielgrzymowanie Trzech Króli do betlejemskiego żłóbka.

Orszak to wspaniała okazja do wspólnego kolędowania w rodzinnej atmosferze. Przed rozpoczęciem Orszaku jego uczestnicy otrzymają koronę i śpiewnik, abyśmy w tym dniu mogli wspólnie śpiewać kolędy idąc z placu Wolności na Stary Rynek. Kolędowanie poprowadzą profesjonalni muzycy. Wszystkim uczestnikom będą przewodzić Trzej Królowie na koniach otoczeni szpalerami poprzebieranych uczniów z poznańskich szkół. Po drodze spotkamy m. in. anioły i diabły, historyczne postacie i Heroda. Podczas finałowej sceny na Starym Rynku królowie złożą dary dla Dzieciątka Jezus.

Podczas trzeciego Orszaku było nas ok. 5 tysięcy. Mamy nadzieję, że 6 stycznia 2014 roku na plac Wolności przyjdzie jeszcze więcej osób.
Więcej informacji na stronie poznanski.orszak.org


Plan Orszaku:
11:30 Na pl. Wolności zaczynamy rozdawanie koron i śpiewników.
11:45 Formowanie szyku orszakowego.
12:00 Początek Orszaku! Wyruszamy z pl. Wolności.
Po drodze na Stary Rynek:
scena walki dobra ze złem,
scena z Herodem.
Ok. 13:15 Złożenie darów przez Króli na Starym Rynku przed Odwachem.
Ok. 13:30 Zakończenie Orszaku.
Ok. 13:45 Msza Św. w Farze Poznańskiej.

Szczegóły na stronie: poznanski.orszak.org.


*******RELACJE Z  FESTYNU "OTOCZMY TROSKĄ DZIECI **********


***** RELACJE Z KONGRESU RODZIN I KOBIET KONSERWATYWNYCH *******


 

***** Relacje z marszu ZOBACZ WIĘCEJ *******


Orszak Trzech Króli  2013

Kolędy – lepiej śpiewać niż słuchać, lepiej razem niż samemu.”

W samo południe już po raz trzeci wyruszył z Placu Wolności na Stary Rynek Orszak Trzech Króli. Fundacja włączyła się w ogólnopolskie obchody Świętą Objawienia  Pańskiego. Jak co roku były  korony i śpiewniki z kolędami dla uczestników, trzej królowie ze świtą w barwnych strojach oraz stajenka. Była  to okazja do wspólnego kolędowania w otwartej przestrzeni miejskiej z całymi rodzinami, do obejrzenia występów aktorskich oraz do chwili refleksji.

Orszak jak co roku powstał dzięki bezinteresownemu zaangażowaniu setek wolontariuszy, którzy poświecili swój czas szczególnie w grudniu, gdy wszystkich ogarnia szał zakupów i przygotowań przedświątecznych…….

Poznański Orszak to inicjatywa różnych środowisk zaangażowanych w działania społeczne, religijne i kulturalne.  Fundacja „Otoczmy Troską Dzieci” włączyła się aktywnie w organizację Orszaku, którego misja i cele są spójne z naszymi: pielęgnowanie oraz szerzenie wartości chrześcijańskich, prorodzinnych i wspólnotowych. Fundacja zajęła się koordynacją i zbiórką funduszy na wsparcie orszaku. Pieniądze potrzebne są głównie na sprzęt nagłaśniający, transport i wypożyczenie   zwierząt - wielbłąda i koni, wydrukowanie koron, śpiewników , plakatów i ulotek. Fundacja również zakupiła i poczęstowała cukierkami uczestników na zakończenie orszaku .

Pomimo niesprzyjającej pogody Wielkopolanie przybili licznie, całymi rodzinami. Tradycja kolędowania dzięki Orszakowi przeniosła się na ulice wielu polskich miast. Wspólny śpiew i radość, którą można podzielić z innymi to jedne z wielu pozytywnych oddziaływań Orszaku.

„Orszak nie maszeruje za czymś lub przeciwko czemuś, tylko idzie i zaprasza każdego bez wyjątku do odwiedzenia betlejemskiej stajenki” - powiedział Prezes Fundacji Orszak Trzech Króli.

Uczestnictwo w marszu było świadectwem , które szczególnie w Roku Wiary mamy obowiązek dawać.

Mamy nadzieje, że w przyszłym roku będziecie z Nami świętować to jedno z trzech największych świąt obok Wielkanocy i Bożego Narodzenia.

Już dzisiaj zapraszamy do współpracy i wspólnego świętowania!!!

Fundacja ,,Otoczmy Troską Życie”

Prezes Barbara Nowak

 


 

Zapraszamy na Orszak Trzech Króli

z całymi rodzinami i przyjaciółmi w dniu 6.01.2012. Wymarsz z Placu Wolności o godz. 12.00

Fundacja współpracuje przy organizacji Orszaku, koordynując zbiórkę funduszy do puszek na koszty orszaku oraz rozdając cukierki na zakończenie marszu.

Chętnych do pracy prosimy o zgłoszenie telefoniczne.

Barbara Nowak     693893490

Violetta Ciesielska   502523736


 

RELACJE Z II EDYCJI FESTYNU "OTOCZMY TROSKĄ DZIECI"


JUŻ PO RAZ DRUGI FESTYN "OTOCZMY TROSKĄ DZIECI"

 


Powrót do tradycji - Orszak Trzech Króli

 


 


„Aktywni w trosce o życie …………


Nasze działania i zamierzenia ***ZOBACZ****


Cykl spotkań konsultacyjno-profilaktycznych skierowany do przyszłych matek ***ZOBACZ***


Informacja o szkoleniu przyszłych matek ***ZOBACZ**
*


FESTYN "OTOCZMY TROSKĄ DZIECI"


Rozwiązanie konkursu plastycznego  ***ZOBACZ***

W piękne niedzielne popołudnie 4 września na terenie Szkoły Podstawowej im. Arkadego Fidlera w Przeźmierowie dzieci wraz z rodzicami wzięły udział w licznych konkursach, zabawach i wspólnym śpiewaniu na festynie zorganizowanym przez fundację „Otoczmy Troską Życie”.

...........więcej

Szczegółowy program festynu ***Zobacz***

 


11 CZERWCA 2011 W HOTELU "EDISON" W BARANOWIE ODBYŁO SIĘ UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE DZIAŁALNOŚCI FUNDACJI.

 

PROGRAM UROCZYSTOŚCI:

1. POWITANIE I PREZENTACJA LUDZI FUNDACJI IDEI POWSTANIA, ZAMIERZONE CELE I DZIAŁANIA,

Po powitaniu i przedstawieniu celów fundacji członkowie Rady i Zarządu Fundacji przybliżyli w skrócie poszczególne punkty zamierzeń i działań. Zadania przedstawione są szczytne i ambitne a życie pokaże, które z tych zadań najczęściej będą realizowane.

2. ODCZYTANIE SŁÓW BŁOGOSŁAWIEŃSTWA ARCYBISKUPA POZNAŃSKIEGO STANISŁAWA GĄDECKIEGO,

3. KONCERT KWARTETU SMYCZKOWEGO STUDENTÓW 5-TEGO ROKU AKADEMII MUZYCZNEJ W POZNANIU,

4. UROCZYSTY TOAST LAMPKĄ SZAMPANA,

5. POCZĘSTUNEK, ROZMOWY PRZY KAWIE.